QN78L05
QN78L05
ПроизводительQNHCHIP
Партномер производителяQN78L05
ОписаниеPower Management (PMIC) QNHCHIP QN78L05
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | QNHCHIP |
| Вес | 0.162 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Tj) |
| Output Current | 100mA |
| Quiescent Current | 1mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 30V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 1mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 84dB@(120Hz) |
| Noise | 32uV |
| Output Voltage | 5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 800mV |
