SPX1117M3-L-3.3/TR-TD
SPX1117M3-L-3.3/TR-TD
ПроизводительTDSEMIC
Партномер производителяSPX1117M3-L-3.3/TR-TD
ОписаниеPower Management (PMIC) TDSEMIC SPX1117M3-L-3.3/TR-TD
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | TDSEMIC |
| Вес | 0.229 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃@(Ta) |
| Output Current | 1A |
| Quiescent Current | 4mA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 15V |
| Features | Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 4mA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | - |
| Noise | - |
| Output Voltage | 3.3V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 1.1V@(1.0A) |
