ETA5060V0DBI
ETA5060V0DBI
Производительetasolution
Партномер производителяETA5060V0DBI
ОписаниеPower Management (PMIC) etasolution ETA5060V0DBI
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | etasolution |
| Вес | 0.047 |
| Output Current | 1A |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | - |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Enable;Soft Start;Over Current Protection;Over Temperature Protection |
| Standby Current | 20uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 52dB@(100Hz) |
| Noise | - |
| Output Voltage | 800mV~5V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 140mV@(1A) |
