TPL740F18-5TR
TPL740F18-5TR
Производитель3PEAK
Партномер производителяTPL740F18-5TR
ОписаниеPower Management (PMIC) 3PEAK TPL740F18-5TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Регуляторы напряжения - линейные регуляторы, регуляторы с низким уровнем падения напряжения (LDO) |
| Производитель | 3PEAK |
| Вес | 0.024 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Output Current | 500mA |
| Quiescent Current | 49uA |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Voltage | 5.5V |
| Features | Over Temperature Protection;Short Circuit Protection |
| Standby Current | 49uA |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 60dB@(1kHz) |
| Noise | 130uVrms |
| Output Voltage | 1.8V |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage Dropout | 400mV@(500mA) |
