74FCT162373ATPACT
74FCT162373ATPACT
Партномер производителя74FCT162373ATPACT
ОписаниеLogic Infineon/CYPRESS 74FCT162373ATPACT
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Вес | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Type | Tri-State |
| Quiescent Current (Iq) | 5uA |
| Series | 74FCT |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Logic Type | D Latch |
| Propagation Delay | 5.2ns |
| Current - Output High(IOH) | 24mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Setup Time | 2ns |
| Hold Time | 1.5ns |
