SNJ54LS374W
SNJ54LS374W
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | 1 |
| Type | D-Type |
| Clock Frequency | 35MHz |
| Series | 54LS Series |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Propagation Delay | 15ns@5V,45pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 2.6mA |
| Current - Output Low(IOL) | 24mA |
| Setup Time | 20ns |
| Hold Time | 5ns |
