CD54HC107F3A
CD54HC107F3A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 4uA |
| Output Type | Complementary type |
| Number of Elements | 2 |
| Type | JK-Type |
| Input Capacitance | 10pF |
| Clock Frequency | 60MHz |
| Function | Reset |
| Series | 54HC Series |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Propagation Delay | 14ns@5V,15pF |
| Trigger Type | Falling Edge |
| Current - Output High(IOH) | 5.2mA |
| Current - Output Low(IOL) | 4mA |
| Setup Time | 20ns |
| Hold Time | 3ns |
| Synchronous/Asynchronous | Asynchronous |
