CD54HCT74F3A
CD54HCT74F3A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 4uA |
| Output Type | Push-Pull |
| Number of Elements | 2 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 10pF |
| Clock Frequency | 25MHz |
| Function | Set and Reset |
| Series | 54HCT Series |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Propagation Delay | 35ns@4.5V,50pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 4mA |
| Current - Output Low(IOL) | 4mA |
| Setup Time | 12ns |
| Hold Time | 3ns |
| Synchronous/Asynchronous | Asynchronous |
