CJ74HC374AGN
CJ74HC374AGN
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 8uA |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | 1 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 3.5pF |
| Clock Frequency | 77MHz |
| Function | Enable |
| Series | 74HC Series |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Propagation Delay | 15ns@5V,15pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Setup Time | 10ns |
| Hold Time | 5ns |
