74HC574D
74HC574D
Партномер производителя74HC574D
ОписаниеLogic MDD(Microdiode Semiconductor) 74HC574D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 20uA |
| Output Type | Tri-State |
| Number of Elements | 1 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 6.5pF |
| Clock Frequency | 28MHz |
| Function | Enable |
| Series | 74HC Series |
| Voltage - Supply | 2.7V~6V |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Propagation Delay | 15ns@6.0V,50pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 7.8mA |
| Current - Output Low(IOL) | 7.8mA |
| Setup Time | 13ns |
| Hold Time | 5ns |
