74HC74D
74HC74D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Вес | |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Quiescent Current | 10nA |
| Output Type | Complementary type |
| Number of Elements | 2 |
| Type | D-Type |
| Input Capacitance | 7pF |
| Function | Set and Reset |
| Series | 74HC Series |
| Voltage - Supply | 2V~6V |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Propagation Delay | 16ns@4.5V,15pF |
| Trigger Type | Rising Edge |
| Current - Output High(IOH) | 4mA |
| Current - Output Low(IOL) | 4mA |
| Setup Time | 15ns |
| Hold Time | 3ns |
| Synchronous/Asynchronous | Asynchronous |
