MC74VHC573DWR2G
MC74VHC573DWR2G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Защелки |
| Вес | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Quiescent Current (Iq) | 4uA |
| Series | VHC |
| Voltage - Supply | 2V~5.5V |
| Logic Type | D Latch |
| Propagation Delay | 5ns |
| Current - Output High(IOH) | 25mA |
| Current - Output Low(IOL) | 25mA |
| Setup Time | 3.5ns |
| Hold Time | 1.5ns |
