E49-400T30S
E49-400T30S
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE49-400T30S
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E49-400T30S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 5.75 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Features | Module reset function |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -119dBm |
| Receive Current | 18mA |
| Current Of Transmitting | 550mA |
| Voltage - Supply | 2.6V~5.5V |
| Modulation System | GFSK |
| Communication Distance | 5.6km |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 30dBm |
