E50-900NW20SX
E50-900NW20SX
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE50-900NW20SX
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E50-900NW20SX
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 5.3 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Features | AES encryption;Module reset function;Built-in watchdog;Integrated temperature sensor;Restore factory settings function |
| Frequency range | 868MHz |
| Sensitivity | -125dBm |
| Receive Current | 5.5mA |
| Current Of Transmitting | 65mA |
| Voltage - Supply | 2V~3.8V |
| Modulation System | GFSK;OOK |
| Output Power(Max) | 20dBm |
