E610-433T20S
E610-433T20S
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE610-433T20S
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E610-433T20S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 6.8 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Features | Module reset function;Built-in watchdog;Restore factory settings function |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -123dBm |
| Receive Current | 38mA |
| Current Of Transmitting | 125mA |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.6V |
| Modulation System | GFSK |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 20dBm |
