E70-433NW14S
E70-433NW14S
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE70-433NW14S
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E70-433NW14S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 3.5 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Features | AES encryption;Module reset function;Restore factory settings function |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -110dBm |
| Receive Current | 8mA |
| Current Of Transmitting | 37mA |
| Antenna Type | IPEX interface |
| Voltage - Supply | 2.2V~3.8V |
| Modulation System | GFSK |
| Communication Distance | 2.5km |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 14dBm |
