E70-433NW30S
E70-433NW30S
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE70-433NW30S
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E70-433NW30S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 6.82 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Features | AES encryption;Module reset function;Restore factory settings function |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -109dBm |
| Receive Current | 13mA |
| Current Of Transmitting | 610mA |
| Voltage - Supply | 3.3V~5.5V |
| Modulation System | GFSK |
| Communication Distance | 6.5km |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 30dBm |
