E70-433T14S2
E70-433T14S2
ПроизводительChengdu Ebyte Elec Tech
Партномер производителяE70-433T14S2
ОписаниеIoT/Communication Modules EBYTE E70-433T14S2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Chengdu Ebyte Elec Tech |
| Вес | 3.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Features | Module reset function |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -108dBm |
| Receive Current | 8mA |
| Current Of Transmitting | 36mA |
| Antenna Type | IPEX interface |
| Voltage - Supply | 2.2V~3.8V |
| Modulation System | GFSK |
| Communication Distance | 1.5km |
| Model | Transceiver |
| Output Power(Max) | 14dBm |
