CC2541
CC2541
ПроизводительTTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech)
Партномер производителяCC2541
ОписаниеIoT/Communication Modules TTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech) CC2541
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech) |
| Вес | 130 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Interface | UART;SPI;I2C |
| Operating Voltage | 2V~3.6V |
| Sensitivity | -94dBm |
| Receive Current | 20.2mA |
| Current Of Transmitting | 18.2mA |
| Antenna Type | PCB Antenna |
| Voltage - Supply | 2V~3.6V |
| Communication Distance | 30m |
| Support Interface | UART;SPI;IIC |
| Send Current | 18.2mA |
| Output Power (Max) | 0dBm |
| Core IC | CC2541 Chip |
| Wireless Standard | Bluetooth 4.0;Bluetooth 4.2;Bluetooth 5.0 |
| Utilized IC / Part | CC2541 Chip |
| Output Power(Max) | 0dBm |
