HY-42Q101CC
HY-42Q101CC
ПроизводительTTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech)
Партномер производителяHY-42Q101CC
ОписаниеIoT/Communication Modules TTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech) HY-42Q101CC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TTCIOTSDK(Shenzhen Shengrun Tech) |
| Вес | 2.8 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Interface | UART;SPI |
| Operating Voltage | 1.8V~3.6V |
| Sensitivity | -97dBm |
| Receive Current | 6.9mA |
| Current Of Transmitting | 7mA |
| Antenna Type | Ceramic Antenna |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.6V |
| Communication Distance | 140m |
| Support Interface | UART;SPI |
| Send Current | 7mA |
| Output Power (Max) | 5dBm |
| Core IC | CC2640R2f-Q1 Chip |
| Wireless Standard | Bluetooth 4.0;Bluetooth 4.2;Bluetooth 5.0;Bluetooth 5.1;Bluetooth 5.2 |
| Utilized IC / Part | CC2640R2f-Q1 Chip |
| Output Power(Max) | 5dBm |
