YGW50N65F1A
YGW50N65F1A
Производительluxin-semi
Партномер производителяYGW50N65F1A
ОписаниеTransistors/Thyristors luxin-semi YGW50N65F1A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | luxin-semi |
| Вес | 8.14 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Collector Current (Ic) | 50A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4V@250uA |
| Diode Forward Voltage (Vf@If) | 2.4V |
| Turn?off Switching Loss (Eoff) | 1.1mJ |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Pd- Power Dissipation | 312W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.4V |
| Current - Collector(Ic) | 50A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.3V@50A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 180nC@15V |
| Td(off) | 180ns |
| Td(on) | 40ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 75pF |
| IGBT Type | FS (Field Stop) |
| Reverse Recovery Time(trr) | 90ns |
| Switching Energy(Eoff) | 1.1mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 1.9mJ |
| Output Capacitance(Coes) | 130pF |
| Current- Forward(If) | 40A |
| Input Capacitance(Cies) | 2.8nF |
