YGW75N65HP
YGW75N65HP
Производительluxin-semi
Партномер производителяYGW75N65HP
ОписаниеTransistors/Thyristors luxin-semi YGW75N65HP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | luxin-semi |
| Вес | 7.61 |
| Operating Temperature | -40℃~+175℃ |
| Collector Current (Ic) | 75A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 4.2V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Pd- Power Dissipation | 375W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.6V@75A |
| Current - Collector(Ic) | 75A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.1V@75A,15V |
| Td(off) | 150ns |
| Td(on) | 50ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 30pF |
| Reverse Recovery Time(trr) | 50ns |
| Switching Energy(Eoff) | 2.1mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 2.7mJ |
| Output Capacitance(Coes) | 430pF |
| Current- Forward(If) | 75A |
| Input Capacitance(Cies) | 4.7nF |
