YSK038N010T1A
YSK038N010T1A
Производительluxin-semi
Партномер производителяYSK038N010T1A
ОписаниеTransistors/Thyristors luxin-semi YSK038N010T1A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | luxin-semi |
| Вес | 1.33 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | N-Channel |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 31pF |
| Pd- Power Dissipation | 236W |
| RDS(on) | 3.2mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 100V |
| Current - Continuous Drain(Id) | 120A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 3V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 4.7nF |
| Output Capacitance(Coss) | 1.08nF |
| Gate Charge(Qg) | 67nC@10V |
