MSG80N350FL
MSG80N350FL
ПроизводительMASPOWER
Партномер производителяMSG80N350FL
ОписаниеTransistors/Thyristors MASPOWER MSG80N350FL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MASPOWER |
| Вес | 7.722 |
| Collector Current (Ic) | 80A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 2.5V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 330V |
| Pd- Power Dissipation | 420W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.35V@20A |
| Current - Collector(Ic) | 80A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 1.58V@80A,15V |
| Gate Charge(Qg) | 175nC@15V |
| Td(off) | 160ns |
| Td(on) | 33ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 200pF |
| Reverse Recovery Time(trr) | 33ns |
| Output Capacitance(Coes) | 320pF |
| Current- Forward(If) | 40A |
| Input Capacitance(Cies) | 3.9nF |
