MSG80T65HHC0
MSG80T65HHC0
ПроизводительMASPOWER
Партномер производителяMSG80T65HHC0
ОписаниеTransistors/Thyristors MASPOWER MSG80T65HHC0
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | MASPOWER |
| Вес | 7.703 |
| Collector Current (Ic) | 80A |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 3.5V@250uA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 650V |
| Pd- Power Dissipation | 260W |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.55V@50A |
| Current - Collector(Ic) | 160A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 1.45V@70A,15V |
| Td(off) | 340ns |
| Td(on) | 25ns |
| IGBT Type | FS (Field Stop) |
| Reverse Recovery Time(trr) | 75ns |
| Switching Energy(Eoff) | 3mJ |
| Turn-On Energy (Eon) | 980uJ |
| Input Capacitance(Cies) | 3.3nF@25V |
