ASMD2920-100-60V
ASMD2920-100-60V
ПроизводительShenzhen JDT Fuse
Партномер производителяASMD2920-100-60V
ОписаниеCircuit Protection JDTfuse ASMD2920-100-60V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shenzhen JDT Fuse |
| Вес | 0.188 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 1.5W |
| Current Rating (Max) | 40A |
| Pitch | - |
| Maximum Time to Trip | 500ms |
| Trip Current | 2.2A |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 65mΩ |
| Operating Voltage (Max) | 60V |
| Hold Current | 1.1A |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 410mΩ |
| Resistance @ 25℃ | 65mΩ |
| Voltage - Max | 60V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 500ms |
