ASMD2920-500
ASMD2920-500
ПроизводительShenzhen JDT Fuse
Партномер производителяASMD2920-500
ОписаниеCircuit Protection JDTfuse ASMD2920-500
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shenzhen JDT Fuse |
| Вес | 0.022 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 1.5W |
| Current Rating (Max) | 40A |
| Pitch | - |
| Maximum Time to Trip | 5s |
| Trip Current | 10A |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 5mΩ |
| Operating Voltage (Max) | 6V |
| Hold Current | 5A |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 31mΩ |
| Resistance @ 25℃ | 5mΩ |
| Voltage - Max | 6V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 5s |
