7MBR35VM120-50
7MBR35VM120-50
ПроизводительFuji Electric
Партномер производителя7MBR35VM120-50
ОписаниеTransistors/Thyristors Fuji Electric 7MBR35VM120-50
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Fuji Electric |
| Вес | 218.8 |
| Gate-Emitter Threshold Voltage (Vge(th)@Ic) | 6V@35mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vces) | 1.2kV |
| Pd- Power Dissipation | 210W |
| Voltage - Forward(Vf) | 2.45V@35A |
| Current - Collector(Ic) | 35A |
| Vce Saturation(VCE(sat)) | 2.6V@35A,15V |
| Td(off) | 530ns |
| Td(on) | 390ns |
| Reverse Transfer Capacitance (Cres) | 2.9nF |
| IGBT Type | IGBT Module |
| Reverse Recovery Time(trr) | 350ns |
| Pulsed Current- Forward(Ifm) | 260A |
