NTD3535I14
NTD3535I14
ПроизводительFoshan NationStar Optoelectronics
Партномер производителяNTD3535I14
ОписаниеOptoelectronics NATIONSTAR NTD3535I14
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Foshan NationStar Optoelectronics |
| Вес | 0.082 |
| Operating Temperature | -40℃~+100℃ |
| Power Dissipation | 600mW |
| Vf - Forward Voltage | 1.7V~2.4V |
| View Angle | 120° |
| Current - DC Forward (If) | 1A |
| Radiant Intensity | 90mW/sr;230mW/sr |
| Wavelength | 840nm~870nm |
| Viewing Angle | 120° |
| Pd- Power Dissipation | 600mW |
| Wavelength - Dominant | 840nm~870nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.7V~2.4V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 10V |
| Current - DC Forward(If) | 1A |
| Half wave width | 40nm |
