Z-S97322134S1BST1
Z-S97322134S1BST1
ПроизводительNextron(Nextronics Engineering)
Партномер производителяZ-S97322134S1BST1
ОписаниеConnectors Nextron Z-S97322134S1BST1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Nextron(Nextronics Engineering) |
| Вес | 4.87 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2mm |
| Number of PINs Per Row | 17 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Current Rating | 2A |
| Number of Positions or Pins | 2x17P |
