TRCO40
TRCO40
ПроизводительTLC Electronic
Партномер производителяTRCO40
ОписаниеCircuit Protection TLC Electronic TRCO40
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | TLC Electronic |
| Вес | 0.175 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Power Dissipation | 550mW |
| Current Rating (Max) | 40A |
| Pitch | 5.1mm |
| Maximum Time to Trip | 2s |
| Trip Current | 800mA |
| Operating Voltage (Max) | 72V |
| Hold Current | 400mA |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 1.4Ω |
| Resistance @ 25℃ | 480mΩ |
| Voltage - Max | 72V |
| Current - Max | 40A |
| Time to Trip(Max) | 3.8s |
