ULN2003
ULN2003
ПроизводительShanghai Siproin Microelectronics
Партномер производителяULN2003
ОписаниеTransistors/Thyristors Siproin ULN2003
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shanghai Siproin Microelectronics |
| Вес | 0.264 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Number of Channels | 7 |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Maximum collector Emitter Voltage (Vceo) | 50V |
| Voltage - Input(Max) | 30V |
