ULN2803
ULN2803
ПроизводительShanghai Siproin Microelectronics
Партномер производителяULN2803
ОписаниеTransistors/Thyristors Siproin ULN2803
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shanghai Siproin Microelectronics |
| Вес | 0.767 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Number of Channels | 8 |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Collector Current(Ic) | 500mA |
| Maximum collector Emitter Voltage (Vceo) | 50V |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Voltage - Input(Max) | 30V |
