M16*70mm
M16*70mm
ПроизводительShuntian
Партномер производителяM16*70mm
ОписаниеHardware Fasteners Shuntian M16*70mm
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shuntian |
| Вес | 122.5 |
| Type | Bolt |
| Pitch | 2mm |
| Standard | DIN933 |
| Specifications | M16X70 |
| surface treatment | Blue-white zinc plating |
| SurfaceTreatment | Blue and white zinc |
| TextureOfMaterial | Carbon steel |
| HardnessGrade | 4.8 level |
| ThreadDirection | - |
| Head height | - |
| LengthCode | 70mm |
| Distance from opposite side | - |
| ThreadCoverageRange | Fully Threaded |
| DriverType | External Hexagonal |
| ThreadDensity | - |
| NominalDiameter | 16mm |
