M8*14mm
M8*14mm
ПроизводительShuntian
Партномер производителяM8*14mm
ОписаниеHardware Fasteners Shuntian M8*14mm
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Shuntian |
| Вес | 11.2 |
| Type | Bolt |
| Pitch | 1.25mm |
| Standard | GB5783 |
| Specifications | M8X14 |
| surface treatment | Blackened |
| SurfaceTreatment | Black Oxide |
| TextureOfMaterial | Carbon steel |
| HardnessGrade | Class 10.9 |
| ThreadDirection | - |
| Head height | 5.3mm |
| LengthCode | 14mm |
| Distance from opposite side | 13mm |
| ThreadCoverageRange | - |
| DriverType | External Hexagonal |
| ThreadDensity | - |
| NominalDiameter | 8mm |
