E6QYDD1204-PRA
E6QYDD1204-PRA
ПроизводительEKINGLUX
Партномер производителяE6QYDD1204-PRA
ОписаниеOptoelectronics EKINGLUX E6QYDD1204-PRA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | EKINGLUX |
| Вес | 0.03 |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ |
| Transistor Type | NPN |
| Collector Current (Ic) | - |
| Radiant Intensity | 1.0mW/sr |
| Wavelength | 880nm |
| Peak Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 120° |
| Dissipation Power(Max) | 70mW |
| Collector Emitter Voltage | 30V |
| Collector Dark Current | 100nA |
| Wavelength - Dominant | 880nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.3V~1.6V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 30mA |
| Half wave width | 50nm |
