E6C0603IRAC1UDA(850nm)
E6C0603IRAC1UDA(850nm)
ПроизводительEKINGLUX
Партномер производителяE6C0603IRAC1UDA(850nm)
ОписаниеOptoelectronics EKINGLUX E6C0603IRAC1UDA(850nm)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | EKINGLUX |
| Вес | 0.018 |
| Operating Temperature | -40℃~+90℃ |
| Power Dissipation | - |
| View Angle | - |
| Current - DC Forward (If) | 65mA |
| Reverse Voltage | - |
| Radiant Intensity | 8mW/sr@20mA |
| Wavelength | 850nm |
| Viewing Angle | 120° |
| Pd- Power Dissipation | - |
| Wavelength - Dominant | 850nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.45V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 65mA |
| Half wave width | 45nm |
