DL-RFM96-433M
DL-RFM96-433M
ПроизводительDreamLNK
Партномер производителяDL-RFM96-433M
ОписаниеIoT/Communication Modules DreamLNK DL-RFM96-433M
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | DreamLNK |
| Вес | 1.86 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Output Power | 100mW |
| Frequency | 433MHz |
| Interface | SPI |
| Operating Voltage | 1.8V~3.7V |
| Frequency range | 433MHz |
| Sensitivity | -146dBm |
| Receive Current | 10.8mA |
| Current Of Transmitting | 120mA |
| Antenna Type | Spring antenna |
| Voltage - Supply | 1.8V~3.7V |
| Modulation System | FSK;GFSK;MSK;GMSK;LoRa;OOK |
| Communication Distance | 3km |
| Support Interface | SPI |
| Send Current | 120mA |
