BS0300N-2C
BS0300N-2C
ПроизводительBencent
Партномер производителяBS0300N-2C
ОписаниеTransistors/Thyristors Bencent BS0300N-2C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Bencent |
| Вес | 0.212 |
| Repetitive Peak On-state Current (Itrm) | 2.2A |
| Operating Temperature Range | -40℃~+150℃ |
| Peak Pulse Current-Ipp (10/1000us) | 100A |
| Off-state Capacitance (Co) | 100pF |
| Switching Voltage(Vs) | 40V |
| On - State Current(It) | 2.2A |
| On - State Voltage(VT) | 4V |
| Hold Current(Ih) | 50mA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 25V |
| Current - Leakage | 5uA |
