WT8266-S6 ESP-12S
WT8266-S6 ESP-12S
ПроизводительWireless-tag
Партномер производителяWT8266-S6 ESP-12S
ОписаниеIoT/Communication Modules Wireless-tag WT8266-S6 ESP-12S
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Wireless-tag |
| Вес | 1.887 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Output Power | 20.5dBm |
| Interface | GPIO;SPI;UART;I2C;ADC |
| Sensitivity | -90dBm |
| Receive Current | 56mA |
| Current Of Transmitting | 170mA |
| Antenna Type | On-board PCB Antenna |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V |
| Utilized IC / Part | ESP8266 |
