SZT2835IR1CT-150mA
SZT2835IR1CT-150mA
ПроизводительPARALIGHT
Партномер производителяSZT2835IR1CT-150mA
ОписаниеOptoelectronics PARALIGHT SZT2835IR1CT-150mA
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | PARALIGHT |
| Вес | 0.033 |
| Operating Temperature | -30℃~+80℃ |
| Radiant Intensity | 30mW/sr@150mA |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 120° |
| Pd- Power Dissipation | 225mW |
| Wavelength - Dominant | 940nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.4V;1.6V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 150mA |
| Half wave width | 50nm |
