A-SP158IR1C-A02-2D
A-SP158IR1C-A02-2D
ПроизводительAmicc
Партномер производителяA-SP158IR1C-A02-2D
ОписаниеOptoelectronics Amicc A-SP158IR1C-A02-2D
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Amicc |
| Вес | 0.058 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Radiant Intensity | 10.0mW/sr;80mW/sr |
| Wavelength | 940nm |
| Viewing Angle | 18° |
| Pd- Power Dissipation | 120mW |
| Wavelength - Dominant | 940nm |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.25V;1.4V |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 5V |
| Current - DC Forward(If) | 70mA |
