F3C20065A
F3C20065A
ПроизводительFUXINSEMI
Партномер производителяF3C20065A
ОписаниеSilicon Carbide (SiC) Devices FUXINSEMI F3C20065A
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Диоды SiC |
| Производитель | FUXINSEMI |
| Вес | 2.2 |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.5V@10A |
| Reverse Voltage (Vr) | 650V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 12uA@650V |
| Diode Configuration | Independent |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650V |
| Rectified Current (Io) | 55A |
| Current - Rectified | 55A |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.5V@10A |
