CC2340TR2.4-GC
CC2340TR2.4-GC
ПроизводительSilicontra
Партномер производителяCC2340TR2.4-GC
ОписаниеIoT/Communication Modules Silicontra CC2340TR2.4-GC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Silicontra |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Sensitivity | -99dBm |
| Receive Current | 2.43mA |
| Current Of Transmitting | 8.3mA |
| Antenna Type | On-board antenna |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Communication Distance | 150m |
| Wireless Standard | Bluetooth 5.3 |
| Utilized IC / Part | CC2340 |
| Output Power(Max) | 0dBm |
