CC2640R2PATR2.4
CC2640R2PATR2.4
ПроизводительSilicontra
Партномер производителяCC2640R2PATR2.4
ОписаниеIoT/Communication Modules Silicontra CC2640R2PATR2.4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Silicontra |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Sensitivity | -99dBm |
| Receive Current | 11mA |
| Current Of Transmitting | 136mA |
| Antenna Type | On-board antenna;IPEXAntenna |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Communication Distance | 300m |
| Wireless Standard | Bluetooth 4.2 |
| Utilized IC / Part | CC2640 Chip |
| Output Power(Max) | 20dBm |
