GCBT41
GCBT41
ПроизводительSilicontra
Партномер производителяGCBT41
ОписаниеIoT/Communication Modules Silicontra GCBT41
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Silicontra |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ |
| Interface | UART |
| Sensitivity | -91dBm |
| Receive Current | 10mA |
| Current Of Transmitting | 25mA |
| Antenna Type | On-board antenna |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Communication Distance | 100m |
| Wireless Standard | Bluetooth 4.0 |
| Utilized IC / Part | Domestic chip |
| Output Power(Max) | 7.9dBm |
