NL-SWN-LTE-NRF9160-B
NL-SWN-LTE-NRF9160-B
ПроизводительNimbeLink
Партномер производителяNL-SWN-LTE-NRF9160-B
ОписаниеIoT/Communication Modules NimbeLink NL-SWN-LTE-NRF9160-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | NimbeLink |
| Вес | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V~5.5V |
| Interface | I2C;SPI;UART |
| Interface Type | GPIO;I2C;SPI;UART |
| Features | DFOTA function |
| Frequency range | 700MHz;800MHz;850MHz;900MHz;1.7GHz;1.8GHz;1.9GHz;2.1GHz |
| Voltage - Supply | 3.3V~5.5V |
| Communication Frequency | 700MHz;800MHz;850MHz;900MHz;1.7GHz;1.8GHz;1.9GHz;2.1GHz |
| Communication System | - |
| Current - Supply | - |
