B349-120A0CMBB2
B349-120A0CMBB2
ПроизводительYxcon
Партномер производителяB349-120A0CMBB2
ОписаниеConnectors Yxcon B349-120A0CMBB2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Yxcon |
| Вес | 1.144 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Number of PINs Per Row | 10 |
| Mounting Type | Surface Mount,Vertical |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x10P |
