E106-120A0BSBE2
E106-120A0BSBE2
ПроизводительYxcon
Партномер производителяE106-120A0BSBE2
ОписаниеConnectors Yxcon E106-120A0BSBE2
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Yxcon |
| Вес | 6.6 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 10 |
| Structure | 2x10P |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Pin Number in each Row | 10 |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x10P |
