IDC1-10370B0ATG3
IDC1-10370B0ATG3
ПроизводительYxcon
Партномер производителяIDC1-10370B0ATG3
ОписаниеConnectors Yxcon IDC1-10370B0ATG3
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прочее |
| Производитель | Yxcon |
| Вес | 1.4 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Connector Type | Pressure fitting head |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 5 |
| Structure | 2x5P |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Current Rating | 1A |
| Number of Positions or Pins | 2x5P |
